Stiri

fotbal judetean

Posted by 123dor45 on April 27, 2013 at 1:40 AM
Liga IV etapa 20

CSO Ştei - Viitorul Marghita 1-0,
Marcatori: D. Dumuţa 64 (11 m)
La juniori: 3-0 (Fritea Radu, autogol, Deva Adrian, Lazăr Andrei)
CSC Sânmartin - Viitorul Borş 3-1,
Marcatori: Lavrancic 29, 62, Morna 49 – L. Jurcă 39
La juniori: 0-0
Locadin Ţeţchea - Cetatea Valea lui Mihai 0-3,
Marcatori: I Bencic 3, 25, 83
La juniori: 3-2 (Bregea Ionuţ, Barna Răzvan, Varga Dumitru – Forian Istvan, Laster Ferenc)
CF Liberty Salonta - Crişul Aleşd 1-0,
Marcator: D. Cuc 86
C. roşu: D. Cuc (Liberty) min 89 pentru cumul
La juniori: 2-2 (Paşca Florin, Tiriteu Valentin - Cocoş George, Biber Laurențiu)
C. roșu: DĂrăban Laurențiu (Liberty)  în min. 80 pentru cumul. La final jocului, arbitri au mai reținut carntele a doi jucători de la CF Liberty (Știrbu Ionuț și Dume Mihai) pentru injurii și amenințări adresate acestora.
FC Hidişelul de Sus - Luceafărul II Mădăras 5-2,
Marcatori: Dumiter 4, Kis E. 27 (ag), Grosu 30, Giura 74, Sundas 90+2 – Barani 15, Popescu 69
La juniori: 5-1 (Kovacs Iosif 4, Otvos Arnold – Olenici Eugen)
Biharea Vaşcău - Poiana Budureasa 1-1,
Marcatori: R. Micula 77 - L. Bogdan 6
La juniori: 4-3 (Miocula Andrei 2, Teaha Mădălin, Tudor Vlad – Petruş Nicuşor)
Crişul Sântandrei - Kinder Paleu 1-2.
Marcatori: R: Ardelean 90 (11 m) – Kiss E. 12, 62
La juniori: 0-2 (Mladin David, Gyori Ştefan)


Etapa viitoare (27-28 aprilie)
Locadin Ţeţchea – CF Liberty           
Cetatea I – CSC Sânmartin   
Viitorul Borş – Crişul Sântandrei      
Kinder Junior Paleu – Biharea Vaşcău          
Poiana Budureasa – CSO Ştei                       
Viitorul Marghita – Victoria Avram Iancu    
Luceafărul II – Crişul Aleşd  





Liga a V-a, Seria 1, etapa a 18-a
Voinţa Suplac - Sporting Lugaş       0-6
Marcatori: Bela M. 4, 76, Ficuț 65, D Varga 70, 72, N Bot 85
Minerul Popeşti-Voivozi - Stânca Vadu Crişului 1-1
Oros 55 – Kiss 65
Foresta Tileagd - Toldi Sânnicolau de Munte 4-0
Florea 18, 70, Kovacs Y. 26, 51
AC Bihorul Lugaş - Săgeata Brusturi         4-0
Gal M. 21, C: Morar 46, 56, Bereczki 65
Electric Star Marghita - Minerul Şuncuiuş            1-3
Banciu 69 – A Suciu 18, Dobai 74, Faur 88
CSU Partium Oradea - Progresul Sâniob* 3-0.
Inter Aştileu a stat


Etapa viitoare
Minerul Şuncuiuş – AC Bihorul Lugaş
Săgeata Brusturi – Foresta Tileagd
Toldi Sânnicolsau de Munte – CSU Partium
Stânca Vadu Crişului – Voinţa Suplac
Sporting Lugaş – Inter Aştileu

Categories: SPORT