Stiri

fotbal - preliminarii CM 2014 Brazilia

Posted by 123dor45 on March 26, 2013 at 3:00 AM


Grupa D

Olanda– Romania

Estonia- Andorra

 Turcia - Ungaria.

Clasament

1. Olanda 15 puncte

2. Ungaria 10p

3. ROMANIA 10p

4. Turcia 6p

5. Estonia 3p

6. Andorra 0p

 

GRUPA A

Serbia - Scoţia

Ţara Galilor -Croaţia

Belgia - Macedonia

Clasament

1.Belgia              5    4    1    0    10-1      13

2.Croaţia             5    4    1    0    8-2       13

3.ŢaraGalilor     5    2    0    3    5-12      6

4.Serbia              5    1    1    3    6-7        4

5.Macedonia       5    1    1    3    3-6       4

6.Scoţia               5    0    2    3    3-7       2

Următoarele partide (7 iunie): Croaţia - Scoţia, Belgia- Serbia.

 

GRUPA B

Armenia - Cehia

Danemarca - Bulgaria

Malta - Italia

Clasament

1.Italia                4    3    1    0    10-4      10

2.Bulgaria          5    2    3    0    10-3       9

3.Danemarca     4    1    2    1    5-4        5

4.Cehia              4    1    2    1    3-4         5

5.Armenia          3    1    0    2    2-4         3

6.Malta               4    0    0    4    1-12      0

Următoarele partide: Armenia - Malta (7 iunie), Cehia - Italia (8iunie).

 

GRUPA C

Irlanda - Austria

Germania - Kazahstan

Clasament

1.Germania 5    4    1    0    18-6      13

2.Suedia             4    2    2    0    8-5        8

3.Austria            4    2    1    1    11-2       7

4.Irlanda            4    2    1    1    7-8        7

5.Kazahstan       5    0    1    4    1-11      1

6.InsuleleFeroe 4    0    0    4    2-15      0

Următoarele partide (7 iunie): Austria - Suedia,Irlanda - Insulele Feroe.

 

GRUPA E

Clasament

1.Elveţia          5    3    2    0    7-1 11

2-3.Albania       5    3    0    2    6-5 9

Islanda               5    3    0    2    6-5 9

4.Norvegia        5    2    1    2    5-6 7

5.Cipru             5    1    1    3    4-7 4

6.Slovenia       5    1    0    4    4-8 3

Următoarele partide (7 iunie): Cipru - Elveţia, Islanda- Slovenia, Albania - Norvegia.

 

GRUPA F

Azerbaidjan -Portugalia

Irlanda de Nord -Israel

Clasament

1.Rusia           4    4    0    0    8-0     12

2.Israel           5    2    2    1    13-8      8

3.Portugalia    5    2    2    1    9-6        8

4.Irlanda de N. 4    0    3    1    3-5        3

5.Azerbaidjan  5    0    3    2    2-6         3

6.Luxemburg  5    0    2    3    2-12      2

Următoarele partide (7 iunie): Portugalia - Rusia,Azerbaidjan - Luxemburg.

 

GRUPA G

Clasament

1.Bosnia            5    4    1    0    18-3      13

2.Grecia            5    3    1    1    6-4        10

3.Slovacia         5    2    2    1    6-4         8

4.Lituania          5    1    2    2    4-7         5

5.Letonia          5    1    1    3    6-9         4

6.Liechtenstein  5    0    1    4    2-15      1

Următoarele jocuri (7 iunie): Lituania - Grecia,Liechtenstein - Slovacia, Letonia - Bosnia-Herţegovina.

 

GRUPA H

Polonia - San Marino

Ucraina - Moldova

Muntenegru - Anglia

Clasament

1.Muntenegru    5    4    1    0    13-2      13

2.Anglia             5    3    2    0    20-2      11

3.Ucraina          4    1    2    1    4-3         5

4.Polonia            4    1    2    1    6-6        5

5.Moldova          5    1    1    3    2-8         4

6.SanMarino      5    0    0    5    0-24      0

Următoarele partide (7 iunie): Muntenegru - Ucraina,Moldova - Polonia.

 

GRUPA I

Franţa - Spania

Clasament

1.Franţa      4    3    1    0    8-3 10

2.Spania     4    2    2    0    7-2 8

3.Georgia   5    1    1    3    3-7 4

4.Belarus    4    1    0    3    3-8 3

5.Finlanda  3    0    2    1    2-3 2

Următoarea partidă (7 iunie): Finlanda - Belarus.

 

Categories: SPORT